Czasem okres potrafi zaskoczyć dokładnie wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy i gdy jest nam to absolutnie nie na rękę. W takim przypadku, kiedy ochrona w postaci podpaski może nie wystarczyć, warto zastanowić się nad wykorzystaniem tamponów. Dzięki nim nie będziesz już musiała odwoływać spotkania ze znajomymi na basenie, wyjścia na plażę, a także poczujesz się pewniej w pracy, na przykład podczas ważnego spotkania.

Dlaczego warto?

Tampony, w przeciwieństwie do zewnętrznych środków higienicznych, zatrzymują i wchłaniają krew menstruacyjną jeszcze wewnątrz pochwy, dzięki czemu można łatwo uniknąć wrażenia, że jest się brudnym lub nieświeżym, co często przytrafia się w przypadku użycia podpasek. Trzeba jednak pamiętać, że podobnie jak w przypadku podpasek, zbyt długo używany tampon może narazić nas na infekcję bakteryjną. Aby temu zapobiec, wystarczy odpowiednio często wymieniać produkt, aby korzystanie z niego było przyjemne i zdrowe.

Tampony o.b.® – https://www.myob.pl/ – będą świetną alternatywą dla kobiet aktywnych, które regularnie uprawiają sport i nie chcą z niego rezygnować w trakcie miesiączki. Sprawdzą się także w sytuacjach, gdzie zwyczajnie potrzebujemy czuć się pewnie, na przykład na biznesowym spotkaniu czy wypadzie z przyjaciółmi.

W sam raz na lato

Gdy zaczyna robić się gorąco, klasyczna podpaska może powodować dyskomfort, objawiający się podrażnieniami lub odparzeniami na skórze. W przypadku tamponów ryzyko tego typu otarć nie występuje, a dodatkowo pozwalają one poczuć się nieco świeżej w upalne dni. Produkt ten zapobiega również powstawaniu przykrego zapachu, co ułatwia funkcjonowanie z okresem w szczególnie upalne dni.

Jeżeli jedziemy na urlop w najgorętszych miesiącach w roku, dodatkowo dzięki tamponom o.b.® będziemy w stanie spokojnie poopalać się na plaży lub wykąpać. Także wszelkie sporty plażowe będą w zasięgu ręki.

Kiedy należy uważać?

Podobnie jak w przypadku każdego innego produktu, nie zawsze tampony są dobre dla zdrowia. Kobiety zmagające się z częstymi infekcjami intymnymi powinny unikać ich stosowania, ponieważ u takiej osoby mogą one dodatkowo podrażniać i tak już delikatne okolice intymne. Także w przypadku bardzo silnych i obfitych miesiączek lepiej dodatkowo zastosować podpaskę, ponieważ tampon może okazać się niewystarczający.

W przypadku obecności dużej ilości krwi menstruacyjnej lepiej wybrać podpaskę również na noc. Tampony powinny być często zmieniane i korzystanie z jednego przez osiem lub więcej godzin snu może być problematyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ