Wraz z rozwojem cywilizacyjnym, jesteśmy coraz bardziej narażeni na występowanie wszelkiego rodzaju alergii. Reakcje uczuleniowe skóry to jedna z najczęstszych alergii występujących już w wieku niemowlęcym. Medycyna w niektórych przypadkach nie daje wielu opcji leczenia, warto wówczas sięgnąć po naturalne metody leczenia.

Kąpiel w krochmalu – ulga dla dziecka
Jednym ze sposobów na złagodzenie objawów alergii skórnej jest kąpiel dziecka w krochmalu. Jest to bezpieczny i sprawdzony sposób walki z alergiami skórnymi, bardzo często polecany przez lekarzy pediatrów. Taka kąpiel łagodzi objawy atopowego zapalenia skóry (AZS), a także pomaga w zwalczaniu trądziku, ciemieniuchy, potówek, czy łuszczenia się skóry. Regularne stosowanie takich naturalnych zabiegów powoduje wyeliminowanie lub znaczne zmniejszenie wszelkich wyprysków skórnych, czy drobnych ranek.

Kąpiel w krochmalu – jak ją przygotować i jak często stosować?
Krochmal większości osób z pewnością kojarzy się z naszymi babciami, krochmalącymi pościel, czy obrusy. Krochmal, czyli mieszaninę skrobi roślinnej z wodą, możemy także stosować do pielęgnacji skóry. Wystarczy zmieszać pół szklanki mąki ziemniaczanej z dwiema łyżkami zimnej wody, następnie zagotować pół litra wody i dodać wcześniej przygotowaną papkę, aby uzyskać substancję o konsystencji kisielu o wyjątkowych właściwościach leczniczych. Następnie należy odczekać, aż tak przygotowany krochmal przestygnie i dodać do wody w wanience. Tak, jak w przypadku zwykłej kąpieli, należy upewnić się, czy temperatura wody jest odpowiednia dla dziecka. W przypadku silnej alergii lepiej jest kąpać dziecko w letniej wodzie o temperaturze ok. 38 stopni, aby dodatkowo nie podrażnić delikatnej skóry. Kąpiel z zastosowaniem krochmalu warto przygotowywać co drugi dzień, do czasu ustąpienia dolegliwości skórnych.
Po takiej kąpieli należy delikatnie osuszyć ciało dziecka za pomocą delikatnego i miłego w dotyku ręcznika. Nie należy mocno pocierać skóry, aby nie podrażnić wyprysków skórnych.

www.sztukapielegnowania.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ