Krew to bardzo cenna substancja występująca w naszym organizmie. Jest tak cenna między innymi dla tego, że nawet nasza technologia wciąż nie daje możliwości wyprodukowania jej w laboratorium, ale to nie wszystko jest ona bardzo ważna ze względu na istotne funkcje jakie pełni w naszym organizmie. Odżywia i dostarcza tlen do wszystkich komórek naszego ciała. Krew nie płynie jednak sama z siebie coś musi wprawiać ją w ruch (pompować), tą niezastąpioną i najbardziej wytrzymałą ze wszystkich znanych nam pomp jest oczywiście serce, które pracuje całe nasze życie bez przerwy i nawet małej chwili wytchnienia.
Awarie i kłopoty z prawidłowym funkcjonowaniem występują nie tylko w technice, ale na nasze nieszczęście, również i w nas samych. Bardzo groźnym tego przykładem może być między innymi: niewydolność krążenia – przyczyny objawy i sposoby leczenia to aspekty, które warto razem z samą chorobą od razu poznać i przyswoić. Najczęściej spotykaną u pacjentów przyczyną niewydolności krążenia jest oczywiście serce, zastało uszkodzone na przykład na skutek przebytego rozległego zawału. Jest pod wpływam choroby niedokrwiennej serca lub ma jakieś wady z którymi pacjent przyszedł już na świat. Inna istotna przyczyna nie do pominięcia to nadciśnienie tętnicze lub inne choroby współistniejące typu cukrzyca czy choroby płuc, jak chociażby astma.
Teraz pora poznać objawy. Zaczyna się robić o tyle ciekawie, że pojedyncze objawy, zwłaszcza bez wiedzy i doświadczenia łatwo jest pomylić z zupełnie innymi schorzeniami, a do objawów zaliczają się: duszności, brak kondycji i siły, sinica, zaparcia, nudności, nadmiar moczu jaki oddajemy w ciągu doby i wiele innych wartych bliższego poznania symptomów.
Część kulminacyjna i najbardziej pożądana przez pacjenta, czyli leczenie. Jak to leczyć? Trzeba regularnie zażywać przypisane leki w odpowiednich dawkach, gdy to za mało w grę często wchodzi operacja lub zabieg jak na przykład: by-passy, angioplastyka czy wszczepienie sztucznych zastawek. Metoda leczenia zależy od przyczyny choroby.

www.pracowniapiekna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ