Medycyna estetyczna pozwala zwiększać komfort życia i samopoczucie. Często nasz wygląd nie zadowala nas samych i staje się przyczyną kompleksów, które wpływają na nasz nastrój oraz zachowanie. Osoby walczące z samoakceptacją często wolą być wycofane i nie wyróżniać się w towarzystwie, co wiąże się z poczuciem odrzucenia oraz samotności. W większości przypadków niewielkie zmiany poprawiają wygląd, a do tego nie są bardzo inwazyjne.

Lipoliza iniekcyjna – zabieg na drugi podbródek i worki pod oczami

Lipoliza polega na wstrzyknięciu w dany obszar twarzy specjalnej substancji, która przyczyni się do jej redukcji. Drugi podbródek często pojawia się nawet u osób szczupłych lub zostaje pomimo gwałtownego schudnięcia z całego ciała. Worki pod oczami uprzykrzają życie wielu kobietom i są trudne do usunięcia domowymi sposobami. Przykładanie zimnego kompresu może być przydatne w przypadku worków powstałych przez krótki i niewartościowy sen, jednak często ich podłoże jest hormonalne. Starzejąca się skóra traci swoją sprężystość i jędrność, wyraźnie opada także owal twarzy co również wpływa na powstawanie worków w okolicy oczu. Lipoliza pozwoli na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej i odzyskanie młodszego spojrzenia. Szybki efekt usunie zmęczony wygląd.

Przed wykonaniem zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe, które powoduje że wstrzyknięcie preparatu nie jest bolesne. Chociaż tuż po nim nie jest wymagana specjalna rekonwalescencja i można szybko wrócić do swoich codziennych obowiązków, warto wiedzieć że mogą pojawić się objawy niepożądane. Może to być spuchnięcie, zaczerwienie, lekki ból jak i zasinienie okolicy iniekcji. Przed zabiegiem lekarz powinien nas zapoznać z nimi i powiedzieć jak odpowiednio pielęgnować okolicę.

Jest to zabieg nieinwazyjny, który nie wymaga przygotowania jak do operacji, ale istnieją do niego przeciwwskazania. Osoby cierpiące na choroby nerek i wątroby, nowotwory, a także łuszczycę nie powinny go wykonywać. Zabieg nie jest też zalecany w okresie ciąży i karmienia piersią.

www.witalnamama.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ