Modne dziury - spodnie niczym ser szwajcarski?

Dziurawe, wytarte czy też celowo podniszczone spodnie to jeden z fenomenów modowych, który raz się pojawił i od tego czasu ciągle wraca – pojawiając się praktycznie co sezon. W tym roku również możemy liczyć na kilka ciekawych stylizacji z ich udziałem, zwłaszcza że inne trendy sprzyjają bardzo interesującym pomysłom na połączenia ubrań w różnych stylach.

Ciekawe kompozycje
Spodnie z dziurami (zarówno tradycyjnymi, przypominającymi pęknięcia na kolanach, jak i fantazyjnie powycinanymi w innych miejscach) czynią każdą stylizację nieco zawadiacką, rockową, kojarzącą się z szalonymi latami nastoletniego buntu. Można te spodnie traktować właśnie w ten sposób, zestawiając z nimi pasujące elementy – skórzane kurtki, kraciaste koszule, kapelusze, obszerne t-shirty, i wiele innych. Można też „odwracać” założenia stylu i próbować takie spodnie ugrzecznić.

Dziury pozorowane
Jeśli ma być grzecznie, trzeba dołożyć starań, by wszystko oprócz spodni było eleganckie, stonowane i „prosto spod igły”. Uzyskuje się wtedy kontrast (dziury w tak stylowym zestawie? nie do wiary) oraz możliwość podkreślenia walorów sylwetki, np. szczupłych i zgrabnych nóg. Można też wykorzystać styl tzw. szkolny, do obowiązkowo czarnych spodni zakładając białą koszulową bluzkę, czarne buty i ew. marynarkę. Góra stroju może być utrzymana w surowym charakterze lub bardziej kobiecym – np. gdy będzie jedwabna, z żabotem czy aplikacją. Do całości zestawu pasują eleganckie dodatki, raczej minimalistyczne niż przesadnie strojne; srebrne spinki do mankietów, takiż zegarek czy jakaś nieduża broszka.

Spodnie – jaki fason?
Przeważnie spotyka się dziury w wąskich spodniach typu rurki, dżinsowych lub materiałowych. Wybór nieco szerszego modelu będzie oryginalnym akcentem i możliwością nieco innego podkreślenia walorów sylwetki. Takie spodnie zamaskują niezbyt kształtne czy szczupłe nogi, a także nadadzą stylizacji większą łagodność. Z szerszym dołem zestawia się najczęściej fantazyjną bluzkę (również może być biała) i kilka ciekawych dodatków, np. z modnymi w sezonie frędzlami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ