spodnica

Spódnice to nieodłączny element żeńskiej garderoby. Choć nie wszystkie kobiety je lubią, trudno wyobrazić sobie stałe chodzenie w spodniach, nawet przy tak dużej ich różnorodności. W niektórych zakładach pracy spódnica jest zalecaną lub wymaganą częścią eleganckiego stroju roboczego, poza tym stanowi ubranie wygodne, kobiece i mające spory wpływ na wygląd sylwetki.

Co do pracy? Elegancja o różnej długości

Jeśli jest to możliwe, warto nosić spódnice tak często, jak tylko nadarza się okazja – nie oferują one komfortu chodzenia tak dużego jak spodnie, które są uniwersalne w każdej porze roku, ale mają wiele innych zalet. Mogą być idealnym elementem codziennego „garnituru” do pracy. Ciężki jest jednak wybór najlepszej spódnicy, kiedy już się na nią zdecydujemy. Wyznacznikiem dobrej decyzji będzie posłużenie się tzw. dress code’em oraz dostosowanie fasonu, koloru i długości spódnicy do sylwetki. Przede wszystkim, strój noszony do pracy nie powinien być wyzywający; z tego powodu automatycznie skreślamy mini, nawet te dłuższe. Długa spódnica – maxi – jest niby dozwolona i odpowiednia, jednak nie będzie tak wygodna jak inne długości (możliwe zaplątanie się, krępowanie ruchów). Pozostają wszystkie wersje „pomiędzy”, a więc za i przed kolano, do pół łydki, do kolan itd.

Skracanie, wydłużanie, wyszczuplanie…

Moda swoje, a my swoje – jeśli sylwetka wymaga specjalnego potraktowania, nie wahajmy się zrezygnować z najmodniejszego kroju, żeby lepiej ukryć jej mankamenty czy podkreślić walory. Dobrze dobrana spódnica może czynić cuda z figurą, źle dobrana – fatalnie skrócić i pogrubić nie tylko nogi, ale też tułów. Kilka zawsze modnych fasonów to spódnica ołówkowa (klasycznie wąska), tulipan (szersza u góry), czy rozkloszowana (wąska u góry, szeroka niżej). Oprócz fasonu, grać możemy oczywiście kolorem. Ciemny dół wyszczupli te partie ciała, jasny pomoże optycznie poszerzyć i zaokrąglić biodra lub odwróci uwagę od ewentualnych niedociągnięć górnej części sylwetki. Spódnice wzorzyste, kolorowe, nie zawsze są odpowiednie do pracy, ale jeśli dress code ich nie zabrania, będą kobiecym i subtelnym ubraniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ