Posiłki w pracy czy catering dietetyczny?

Przerwa śniadaniowa lub lunch to nieodłączny element każdej pracy. Wiele osób w tym czasie korzysta z pracowniczej stołówki, bistra znajdującego się w budynku czy innych posiłków zamawianych z pobliskiej restauracji. Dbając o dietę, nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż trudno w takich wypadkach o odpowiedni oraz jakościowy posiłek. Świetną alternatywą może być zamówienie do pracy zamiast “pizzy” cateringu dietetycznego. Poniżej sprawdzamy, czym jest ta opcja i czy warto wybierać catering dietetyczny w pracy.

Dowóz cateringu dietetycznego do pracy — komfort

Pierwszym porównaniem posiłków standardowych, jakie jemy w pracy, a cateringu dietetycznego jest możliwość zabrania go do pracy, oraz ogólny komfort takiego rozwiązania. Jest to ważna kwestia, gdyż często nie mamy np. odpowiedniego miejsca lub wyznaczonego czasu, w którym możemy zjeść posiłek w pracy. Choć zabranie kupionej w sklepie kanapki czy zamówienie obiadu z restauracji jest komfortowe, dieta pudełkowa nie ustępuje na tym polu posiłkom w pracy. Dostarczone pudełka możemy komfortowo zabrać ze sobą. Większość przekąsek i posiłków nie będzie wymagało również podgrzania. Niektóre marki cateringu dietetycznego oferują oprócz dostarczenia całego dziennego zestawu np. rano dostarczanie ciepłego posiłku do pracy. Gdy nie ma takiej możliwości, niektóre marki mogą również po ustaleniu z klientem indywidualnie przygotowywać przekąski tak, aby były one wystarczające w formie zimnej, bez konieczności ich podgrzewania.

Wartości odżywcze i jakość

W porównaniu do „jedzenia w pracy” i cateringu dietetycznego dostarczanego do pracy, na polu jakości i wartości odżywczych, bezkonkurencyjnie wygrywa dieta pudełkowa. Bardzo często przekąski w postaci gotowych kanapek itp. nie są dobrej jakości, gdyż używane są w nich produkty niskiej jakości. Nie można również w tym wypadku mówić o zbilansowaniu lub świadomym zarządzaniu kaloriami czy substancjami odżywczymi. Nieco lepsze, choć w dalszym ciągu niewystarczająco jakościowe są gotowe obiady z restauracji czy bistrach, które przyrządzane na bieżąco w dalszym ciągu nie są przyrządzane z myślą o diecie. Catering dietetyczny w postaci gotowych przekąsek lub dania do podgrzania będzie posiadał ściśle określoną ilość kalorii. Produkty użyte do jego przygotowania są wysokiej jakości a substancje odżywcze odpowiednio dobrane, aby zagwarantować dzienną dawkę.

Cena i koszty

Ważnym czynnikiem, który jest istotny i który jest wręcz decydujący przy takich wyborach, są koszty. Porównując catering dietetyczny z posiłkami w pracy, dieta pudełkowa wypada bardzo korzystnie. Zamówienie lub zakup posiłku na miejscu w przeliczeniu na jeden posiłek np. obiad jest w porównywalnej cenie do posiłku pudełkowego — lub jest nieco tańszy. O ile porównanie samodzielnego przygotowywania posiłków i cateringu może być tańsze w opcji samodzielnej, o tyle zamówienie lub kupowanie posiłków w pracy nie będzie zauważalnie tańsze. Biorąc pod uwagę np. przeciętną cenę 60 zł dziennego cateringu obiad kształtujący się w cenę 20zł-30zł jest w takiej samej cenie co podobnej jakości obiad w pracy z niezdrowymi przekąskami. Gdy mamy problem z wyborem cateringu w pudełkach warto skorzystać z porównywarki diet https://dietly.pl gdzie mamy w jednym miejscu niemal wszystkie dostępne cateringi w Polsce. Możemy wybrać dietę z danego miasta np. catering dietetyczny w Krakowie, wybrać odpowiedni rodzaj cateringu jak paleo, standard, odchudzającą, posortować cateringi po cenie czy ilości posiłków.

dieta

Posiłki w pracy czy catering dietetyczny?

Jeśli zastanawiamy się nad posiłkami w pracy oraz wyborem cateringu dietetycznego zdecydowanie warto wybrać dietę pudełkową. Jest ona również komfortowa co kupowanie dań w pracy czy jedzenie gotowych przekąsek. Od strony finansowej też nie uzyskamy żadnych profitów, wybierając jedzenie posiłków w pracy. Zdecydowanie lepsza jest za to jakość posiłków cateringu, co w porównaniu do śmieciowego jedzenia lub tego z niewiadomego źródła jest największym plusem. Catering dietetyczny do pracy warto wybierać, zwłaszcza jeśli mamy kuchnię lub pomieszczenie w pracy, w którym możemy np. przygotować ciepły posiłek. Dzięki temu w pracy będziemy mogli korzystać z pełnowartościowych posiłków dietetycznych, które są idealne dobrane do naszej diety bez konieczności jedzenia nisko jakościowych dań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ