Stan cery a dobór podkładu

Dobrze dobrany podkład pod makijaż powinien zakrywać wszelkie niedoskonałości skóry. Wynikają one najczęściej z typu urody, ale i także ze stylu życia. Częste zarywanie nocy czy to przez imprezy, pracę czy też życie rodzinne odbijają się na stanie skóry. Podobnie wpływa dieta. Mała ilość witamin i mikroelementów potrafi w znaczący sposób pogorszyć stan cery.

Jakie są rodzaje cery?

Przy wyborze podkładu max factor, niezwykle ważne jest określenie jaki typ cery się posiada. Najczęściej będzie to cera sucha, tłusta, mieszana, wrażliwa, naczynkowa lub zmęczona.

Podkłady max factor mają za zadanie przede wszystkim maskować niedoskonałości skóry i podkreślać jej koloryt. Kobiety z idealną cerą (niektóre z pań mają to szczęście posiadania takiej właśnie skóry) mogą wybrać lekkie fluidy uniwersalne, które posiadają przede wszystkim działanie lekko nawilżające.

Jaki podkład do jakiej cery?

Kobiety z cerą suchą powinny wybierać fluidy głęboko nawilżające, które będą idealnie scalać się ze skóra twarzy. Podkłady te powinny mieć płynną konsystencję i łatwo rozprowadzać się na twarzy.

Cera tłusta jest najbardziej problematyczna. W tym przypadku dobrze się sprawdzą fluidy matujące z substancjami pochłaniającymi nadmiar sebum. Podkłady max factor mają przyjazną dla skóry konsystencję która nie zatyka porów, a jednocześnie bardzo dobrze matują nadmiernie błyszczące się miejsca.

Cera mieszana również stanowi niemałe wyzwanie. Idealnie w tym przypadku sprawdzą się fluidy o działaniu matującym i jednocześnie mocno nawilżającym.

Cera wrażliwa wymaga zastosowania podkładów, które nie mają w swoim składzie składników uczulających. Dla cery naczynkowej również zaleca się podkłady max factor, które są delikatne, nawilżające i jednocześnie maskują czerwone żyłki dzięki obecności zielonego pigmentu, który po kilku minutach od nałożenia wręcz neutralizuje czerwone zaczerwienienia.

Prawidłowa pielęgnacja podstawą idealnej cery

Warto podkreślić, że nawet najlepiej dobrany podkład nie będzie się ładnie prezentował jeśli nie zapewnimy skórze odpowiedniej pielęgnacji. Stosowanie peelingów, kremów, maseczek i toników powinno być podstawą w codziennej pielęgnacji skóry twarzy.

Należy pamiętać, żeby nie używać na przykład peelingów gruboziarnistych w przypadku posiadania cery naczynkowej lub wrażliwej. Natomiast cera tłusta i trądzikowa często będzie wymagać wizyty u dermatologa, który dobierze odpowiednie produkty lecznicze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ