Pożyczka prywatna pod weksel

Każdy z nas niejednokrotnie narzekał na brak solidnego zastrzyku gotówki. Trzeba przyznać, że wielu ludzi czuje się jako bezwartościowe w sytuacji, gdy nie mają wystarczającej ilości pieniędzy, aby wyjechać na wakacje czy naprawić samochód. W takiej sytuacji możliwe jest zaciągnięcie pożyczki. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, szczególnie wtedy, gdy nie spłaciliśmy poprzedniej. Banki bardzo rygorystycznie podchodzą do tej kwestii. W sytuacji, gdy nie mamy dobrych rokowań kredytowych, możemy skusić się jedynie na pożyczkę pozabankową. Jest to sektor, który z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze klientów. Z całą stanowczością należy jednak zaznaczyć, że takie rozwiązania są dedykowane osobom solidnym, które nie opóźniają się z płatnością którejkolwiek z rat. Warty zaznaczenia jest fakt, że także podmioty wyspecjalizowane, które są prywatnymi pożyczkodawcami, mogą starać się ustalić naszą zdolność kredytową. Dlatego nie warto zaniedbywać tego tematu i podejść do niego z odpowiednią dbałością – także wtedy, gdy w najbliższej perspektywie nie zamierzamy zaciągnąć zobowiązania.

Pożyczka prywatna pod weksel stanowi dogodny instrument finansowy, który już w swojej istocie wskazuje sposób zabezpieczenia. Jest nim oczywiście weksel, czyli pisemny dokument uprawniający wierzyciela do błyskawicznego ściągnięcia sumy dłużnej. Bardzo ważny jest fakt, że obecnie nie ma większych problemów z tym, żeby daną sumę szybko odzyskać. Weksle korzystają z pierwszeństwa zaspokojenia, co ma niebagatelne znaczenie dla instytucji, które udzielają pożyczek. Ponadto weksel jest bardzo korzystny dla samego klienta, ponieważ nie musi on ponosić żadnych opłat związanych z wydłużeniem okresu kredytowania bądź kosztów windykacyjnych. Co do zasady weksel stanowi samoistny tytuł zapłaty, który możliwy jest do wyegzekwowania bez względu na zobowiązanie główne. Jego podpisanie jest skuteczne praktycznie w każdej sytuacji, dlatego warto przemyśleć, czy na pewno będziemy mogli spłacić dane zobowiązanie.

W sytuacji, gdy nasz kredyt bądź pożyczka jest zaciągnięta za pomocą weksla, nie musimy z reguły decydować się na żadne inne zabezpieczenie. Czasami jednak instytucje udzielające pożyczek żądają, aby wykupić dodatkową polisę od odpowiedzialności cywilnoprawnej z tytułu nieterminowej spłaty zobowiązania. W takiej sytuacji dobrze jest wiedzieć, jak bronić się przed wszelkimi zarzutami egzekucyjnymi. Dobrym rozwiązaniem może okazać się ustanowienie zabezpieczenia wierzytelności innego rodzaju, bowiem koszty comiesięcznej składki ubezpieczeniowej mogą być dla nas zbyt wysokie. Dlatego wiele osób, które posiadają cenne rzeczy ruchome, decydują się na wpis takich przedmiotów do rejestru zastawów. Taka czynność może być skutecznie dokonana tylko przed notariuszem, dlatego należy skorzystać z pomocy takiego fachowca. Oczywiście nie trzeba ograniczać się jedynie do zastawu, bowiem istnieją inne, równie korzystne dla klienta sposoby zabezpieczenia, których ustanowienie sprawia, że egzekucja z weksla jest nieskuteczna.

trenujsukces.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ