pralka wirnikowa
fot. pixabay.com

Z pewnością niektórzy z Was pamiętają pierwszy model pralki wirnikowej, którym była Frania. To ona zrewolucjonizowała pranie w większości polskich domów. Ale czy wiecie, że obecnie również można kupić modele pralki wirnikowej? Sprawdźcie, czy warto ją mieć w swoim domu!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/czy-warto-kupic-pralke-wirnikowa/

Pralka wirnikowa

To pralka doskonała dla osób, które chcą postawić na łatwą obsługę, a także niską cenę produktu. Pralka wirnikowa również ma prostą konstrukcję i działa bardzo szybko – samo pranie zajmuje około 15 minut. Można prać bez podłączania jej do sieci wodociągowej, a także nie waży wiele. Pralka ta nie posiada żadnych dodatkowych programów, zatem jej obsługa jest bardzo prosta.

Pralki te jednak mają małą pojemność bębna, zaledwie od 2 do 4 kg. Nie mają dodatkowych programów, a także nie podgrzewają wody, przynajmniej modele podstawowe. Samodzielnie należy podgrzać i nalać wodę, a także odwirować i odpompować ją po zakończeniu prania, a to wymaga użycia dużej siły.

Pralki wirnikowe świetnie sprawdzają się na wyjazdach na kemping czy pole namiotowe. Cenią sobie je osoby, które lubią rozwiązania retro, a także szukają czegoś, co nie jest związane z nowoczesną technologią.

Jak działa?

Pralkę należy napełnić wodą oraz włożyć do niej ubrania. Bęben nie rusza się, lecz pranie wprawiane jest w ruch przez wirniki. Mechanizm ten jest bardzo łatwy i nie psuje się. Po zakończeniu prania należy wyżymać ubrania w oddzielnej wirówce, jeśli posiadamy taki model, jeśli nie, wówczas robi się to ręcznie.

Pranie powinno być zawsze posegregowane kolorystycznie, a także prane adekwatnie do wytycznych, które znajdują się na metce ubrań. Nie powinno się również ładować do pralki większej ilości ubrań, niż ta, którą dopuszcza model. Nie powinno się również prać w pralce delikatnych tkanin oraz swetrów i dzianin, gdyż mogą się rozciągnąć.

Wybierając pralkę wirnikową lepiej zdecydować się model z podgrzewaniem wody.

Przeczytaj też: http://www.maleacieszy.pl/jak-wyczyscic-pralke-domowymi-sposobami/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ