Rodzaje komputerów przenośnych

W obecnych czasach laptop to podstawa do pracy dla wielu ludzi. O ich przydatności można przeczytać na https://wiem-lepiej.pl/. Umożliwia on zabieranie ze sobą biura, gdzie tylko tego potrzebujemy. W przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych może być zawsze z nami. Zanim wybierzemy nowy model, dobrze jest poznać różnicę pomiędzy poszczególnymi produktami. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie sporo czasu przy sklepowych półkach. Oprócz wiedzy typu, jaka ilość rdzeni jest wystarczająca, na sam początek, warto zadać sobie pytanie, czy jest jakakolwiek różnica między laptopem, notebookiem a ultrabookiem?

Mylne nazewnictwo

Terminologia dotycząca komputerów może niejednokrotnie spowodować zakłopotanie wśród potencjalnych klientów. W sklepie możemy zobaczyć różne nazwy na podobnie wyglądający produkt. Niejednokrotnie zdarza się, że producenci sami zacierają znaczenie między dwoma terminami, przykładowo między laptopotem a notebookiem nie ma wielkich różnic, jednak warto mieć świadomośc, że nie są to sprzęty do siebie podobne, o czym wspomniano na https://wiem-lepiej.pl/laptop-i-notebook-roznice-oraz-podobienstwa/. Pierwotnie laptop był określeniem dla komputera przenośnego o większej liczbie cali. Dzisiaj można bez problemu odnaleźć notebooki o 15 calach i więcej. Nazwa w tym przypadku jest wykorzystywana wyłącznie w celach marketingowych.

Kiedy laptop jest ultrabookiem?

Żeby komputer został nazwany ultrabookiem, musi spełnić kilka podstawowych zasad takich jak wielkość i waga. Nie może mieć on więcej niż 1,5 kg bez baterii i nie być szerszy niż 21 mm. Ultrabook ponadto powinien długo pracować na baterii i mieć dotykowy ekran. Jednakże taki interaktywny interfejs występuje coraz częściej w przypadku zwykłych notebooków, zwłaszcza od czasu premiery Windows 8. Z roku na rok producenci zaskakują użytkowników coraz większą ilością usprawnień w komputerach przenośnych. Laptopy, niezależnie od swojej nazwy, mogą być szybkie, lekkie oraz mieć dotykowy ekran. Często również posiadają obrotowy ekran, który może zamienić naszego notebooka w tablet. Jak widać nazewnictwo, nie jest tutaj wyznacznikiem specyfikacji. Dlatego też warto poszukać modelu, który będzie nie tylko szybki oraz wydajny, ale również wygodny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ