Szorty? Ależ tak!

Moda na szorty odchodzi i wraca, więc nawet jeśli chwilowo takie spodnie nie są zbyt modne, nie trzeba tracić nadziei i rezygnować z kupna takich, jeśli je lubimy. Najpewniej za jakiś czas znów będą powszechnie noszone. Tego roku wiosna i lato są jednak istnym rajem dla miłośniczek szortów.

Trudne decyzje

Szorty, aczkolwiek bywają bardzo modne, nie są odpowiednie dla każdej sylwetki. Panie mocniej zbudowane powinny raczej zrezygnować z noszenia takich spodni, nawet jeśli mają zadbane nogi – podczas siadania lub szybkiego marszu będą one po prostu niekomfortowe, poza tym nie podkreślą walorów sylwetki (zamiast tego uwydatnią jej wady). Mając kilka kilogramów za dużo, lepiej jest zainwestować w inny rodzaj letnich spodenek, z dłuższymi nogawkami.

Na ciepłe i chłodniejsze dni

Nosząc szorty już od pierwszych słonecznych dni, można zakładać pod nie rajstopy, gdy jest chłodniej. Wiele modnych stylizacji w tym sezonie uwzględnia rajstopy – najlepiej czarne, z wyraźnym wzorem – i do tego jaśniejsze szorty, np. dżinsowe. Do takiego zestawu dobrać można górę w sportowym, a nawet męskim stylu (koszule z płótna, dżinsu, ramoneski) albo skąpy, podkreślający sylwetkę top. Jeśli dzień jest ciepły, a nawet upalny, załóżmy szorty postrzępione, stylizowane na mocno sfatygowane; godny polecenia jest też ciekawy model z wysokim stanem.

Kolorowe jak kwiaty

Zabawne i „luzackie” szorty na wyjątkowo gorące dni mają nadruk w kwiaty, warzywa czy owoce, oczywiście wszystko to w żywych, pulsujących barwach. Do takich szortów przyda się prosta góra, top lub zwiewna szyfonowa bluzeczka. Gdy jest chłodniej, nie bójmy się eksperymentów i zestawiajmy barwne szorty z grzeczną, a nawet lekko sztywną, marynarką w geometrycznym stylu.

Czy można nosić szorty do pracy?

Jeśli pracodawca zezwala na strój poza jakimś ustalonym kanonem, szorty w eleganckiej wersji nie będą nietaktownym wyborem, o ile oczywiście nie przesadzimy z ich długością (a raczej krótkością). Eleganckie szorty mogą być skórzane lub płócienne, prasowane w kant. Można do nich założyć rajstopy i stylową koszulę z marynarką, a także buty na szpilce lub lekkie sandałki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ