Bezpieczeństwo w Turcji

Mając w planie wybrać się kilka miesięcy temu na dwutygodniowy urlop, postanowiłem wraz z żoną przewertować wszystkie oferty po dwa razy. Chciałem dzięki temu uniknąć sytuacji, że nadziejemy się na jakąś nieodpowiednią wycieczkę i stracimy tylko pieniądze. Jest bowiem wiele dziwnych kierunków, które ludzie omijają szerokim łukiem. Takie opinie słyszałem wiele razy choćby o Maroko, czy krajach bliskiego wschodu. Słyszeliśmy też opinie, żeby uważać w Turcji, gdyż może tam być niebezpiecznie i że lepiej będzie dla nas, jak wybierzemy inny kierunek podróży i ominiemy ten kraj. Z racji, że cenimy sobie zdanie naszych najbliższych, to poczytaliśmy o tym kraju więcej.

Okazało się, że w Turcji może być faktycznie niezbyt ciekawa sytuacja, ale nic złego nie dzieje się ludziom w kurortach turystycznych. Te są w pełni odcięte od polityki i innych spraw, przez które powstają różne konflikty. Postanowiliśmy więc sprawdzić na własnej skórze, czy w Turcji jest bezpiecznie i wybrać się na wakacje właśnie tam. Nasza decyzja nie była spowodowana tym, iż chcieliśmy na siłę pokazać wszystkim, że pojedziemy w zakazany przez wielu kierunek, a tym że trafiła nam się świetna promocja. Biuro podróży organizowało akurat wyjazd, na który postanowiło nałożyć sporo rabatów. Wycieczka do Turcji nie cieszyła się bowiem dużym powodzeniem.

Było to oczywiście spowodowane tym, że ludzie naczytali się wielu wyssanych z palca wiadomości od osób, które nawet tam nie były, tylko słyszały negatywne opinie od innych. Gdy biuro podróży wprowadziło promocje 50%, wiele osób wykupiło ofertę wycieczki od razu. Wśród tych osób byliśmy także my i skusiliśmy się od razu. Na miejscu okazało się, że jest to świetne miejsce pod kontem wakacyjnego wyjazdu i że nie spotkała nas żadna nieprzyjemna sytuacja. Miejscowi okazali się bardzo miłymi i gościnnymi ludźmi, a my mogliśmy wypocząć w pełnym spokoju i raczy się pysznymi drinkami, oraz świeżymi owocami. Trzeba przyznać, że owoce w ciepłych krajach smakują dużo lepiej, niż w Polsce.

ostw.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStudia
Następny artykułStudia a emerytura

ZOSTAW ODPOWIEDŹ