Dermokosmetyki bardzo często bywają nazywane kosmetykami aptecznymi. Ich zadanie tonie tylko pielęgnacja naszej skóry, ale także leczenie jej. Dermokosmetyki dedykowane są przede wszystkim skórze z problemami, ale nie ma przeciwwskazań żeby używać ich, gdy nasz skóra jest całkowicie zdrowa.

Czym się różnią dermokosmetyki od tych które kupimy w każdej drogerii?

Po pierwsze dermokosmetyki są wytwarzane w warunkach sterylnych, podobnie jak leki. Ale podstawową różnicą między dermokosmetykami a zwykłymi kosmetykami jest ich skład. Kosmetyki apteczne są o wiele dokładniej badane. Substancje używane do ich produkcji muszą być całkowicie hipoalergiczne. W kosmetykach hipoalergicznych nie znajdziemy sztucznych barwników, olejków eterycznych czy konserwantów. A właśnie te substancje najczęściej odpowiadają za podrażnienia i uczulenia. 

Głównym zadaniem dermokosmetyków jest ochrona naszej skóry przed czynnikami zewnętrznymi. Ich właściwości lecznicze to kwestia drugorzędna. Kosmetyki apteczne są szczególnie zalecane osobom ciepiącym na atopowe zapalenie skóry czy różne alergie. Jako że są wyjątkowo przyjazne dla naszej skóry z powodzeniem mogą ich używać kobiety w ciąży, a nawet niemowlęta.

Polska firma, wysoka jakość

Panuje powszechne przekonanie, że kosmetyki apteczne muszą być drogie i zagraniczne. To oczywiście nieprawda. Iwostin to polska marka, która na naszym rynku funkcjonuje już 15 lat. Kosmetyki marki Iwostin są  produkowane przy użyciu najnowszych technologi, z aktywnym udziałem polskich dermatologów. Firma oferuje zróżnicowane produkty dla każdego rodzaju cery. Tak aby każdy klient był w stanie odpowiednio zadbać o swoją skórę.

Dermokosmetyki Iwostin mogą stosować wegetarianie i weganie albowiem do wytworzenia żadnego produktu nie wykorzystano żadnej substancji pochodzenia zwierzęcego. Żaden z surowców wykorzystywany do produkcji nie był testowany na zwierzętach. Wybierając takie produkty dbamy nie tylko o nasz własny wygląd, ale dbamy też o środowisko naturalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ