Czy kupowanie prezentów zawsze musi wiązać się ze sporymi wydatkami? Niekoniecznie! Poznaj sposoby dzięki którym zaoszczędzisz!

Sposób 1 – planowanie listy prezentów
Sprawdzonym sposobem na dobry początek oszczędzania na prezentach jest planowanie listy prezentów. Możesz to rozwiązać następująco – weź kartkę  i długopis, zapisz wszystkie osoby, którym chcesz podarować prezent oraz wiek (w przypadku urodzin wiadomo, że „okrągłe” wiążą się z większymi prezentami). Dzięki temu rozwiązaniu dowiesz się ile musisz wydać na prezenty zarówno świąteczne jak i urodzinowe – to pozwoli Ci zaplanować budżet oraz uświadomieniu sobie czego w ogóle potrzebujesz. Możesz także przeprowadzić ten „proces” korzystają z Excela, to pierwszy krok do opanowania budżetu i nadzorowania zakupów.

Sposób 2 – planowanie prezentów na rok
Świetnym rozwiązanie jest także planowanie prezentów na rok – tworząc listę komu i co musisz kupić, dzieląc ją na cały rok. Dzięki temu nic Cię nie zaskoczy, a przecież prezenty możesz kupować wcześnie (np. podczas sezonowych wyprzedaży, niejednokrotnie oszczędzając nawet 60%). Sposób 2 jest doskonałym uzupełnieniem pierwszego, dzięki temu już unikniesz „przepłaconych” zakupów na szybko oraz momentu w którym zapomnisz o urodzinach której z bliskich osób.


Sposób 3 – pomysły na tanie prezenty
Czy udany prezent zawsze musi być drogi? Oczywiście, że nie! Jest wiele rzeczy, których wartość materialna nie jest wysoka, a dostarczą obdarowanemu sporo radości. Pomysły na tanie prezenty znajdziesz na wielu forach, bloga itp., ale aby obdarowany naprawdę się ucieszył – po prostu musisz go znać, wiedzieć co lubi i czego potrzebuje.

Sposób 4 – jak zaoszczędzić na prezentach (inne sposoby)
Jakie jeszcze sposoby pozwolą Ci zaoszczędzić na prezentach? Świetnym rozwiązaniem jest kupowanie wcześniej w sklepach online lub na portalach akcyjnych (takich jak Aliexpress czy Alibaba) – dzięki temu niejednokrotnie możesz zaoszczędzić nawet 50%. Więcej odpowiedzi na pytanie jak zaoszczędzić na prezentach, ale i inne problemy związane z wydawaniem pieniędzy znajdziesz na blogu Finagoo http://finagoo.pl/zdrowie-i-zycie/kupowanie-prezentow-swiatecznych-wyprzedzeniem-dlaczego-warto/.

Sposób 4 – DIY czyli zrób to sam
Pamiętaj, że zawsze możesz zrobić prezent sam – dzięki temu obdarowany wie, że jest to podarek tzw. od serca, ponieważ musiałeś poświęcić na niego trochę czasu i wysiłku. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ