Malediwy kojarzą się z pięknymi plażami oraz czystą wodą. To idealne miejsce na wypoczynek. Są tam liczne malownicze rafy koralowe. Ogromne bogactwo zwierząt i roślin zachwyci każdego. Można tam skorzystać z lekcji nurkowania, uprawiać liczne sporty wodne, np. narty wodne oraz surfing. Warto zauważyć, że ceny są tam stosunkowo niskie, zarówno jeśli chodzi o pokoje hotelowe, jak i restauracje. Niemniej warto wiedzieć, że w stolicy Malediwów znajduje się tylko jeden szpital, zatem konieczne jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego.

Malediwy wakacje – wspaniałe hotele i doskonała obsługa

Już podczas przylotu na Malediwy otrzymuje się stempel, który jest wizą turystyczną wystawianą na 30 dni. Będąc na Malediwach na początku warto wybrać Male, czyli stolicę kraju. Liczne plaże i przejrzysta woda są doskonałym wyborem dla amatorów spokojnego wypoczynku. Na Malediwach znajduje się bogata baza hotelowa, o najwyższym standardzie. Należy jednak pamiętać, że jest to kraj muzułmański, zatem wychodząc poza teren hotelu, należy przestrzegać zasad tam panujących.

Malediwy wakacje – urokliwa architektura Male

Male jest pięknym miastem, które posiada wiele muzeów, m.in Muzeum Narodowe, gdzie znajduje się kolekcja broni. Można zobaczyć także miejsce upamiętnienia ofiar terroru. Można również zobaczyć najstarszy meczet na Malediwach Hukuru Myiskiy, który zbudowany jest z korala. W mieście znajduje się także największy meczet na Malediwach, którego sponsorami byli szejkowie z Arabii Saudyjskiej. Blisko centrum znajduje się Pałac Sułtana, w którym obecnie ma siedzibę prezydent państwa. Na rynku można skosztować tamtejszych potraw np. ryb, kupić świeże owoce oraz spróbować, czegoś co nazywa się malediwską czekoladą.

Malediwy wakacje – pływanie z delfinami

Warto wybrać się na Hulhumale, gdzie można wykupić pływanie z delfinami. Są również tam organizowane rejsy, dzięki którym można z bliska zobaczyć te piękne i inteligentne ssaki. To niezapomniane przeżycie dla całej rodziny i wspaniała atrakcja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ