związek
fot. pixabay.com

Każdy związek przeżywa trudniejsze chwile. Oczywiście, kryzys przybiera różne formy u każdej pory, ponieważ wszyscy jesteśmy różni, stąd i nasze odmienne reakcje. Jak poradzić sobie w tych trudnych chwilach? Jaka strategię obrać, aby przyniosła ona konstruktywne rozwiązania dla pary, niezależnie od tego czy zdecydują się dalej być razem, czy postanowią się rozstać?

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-naprawic-zwiazek/

Związek to ciężka praca

Związek dwojga ludzi to tak naprawdę ciężka praca. Często o tym zapominamy, zwłaszcza, że te pierwsze chwile w związku wypełnione są ekscytacją i euforią. Po tym pierwszym etapie przychodzi nam się zetknąć z rzeczywistością, z tym jak funkcjonujemy razem na codzień, nie tylko podczas randki, ale i w trudnych sytuacjach, które przecież często nas w życiu spotykają. Obie strony wnoszą do związku swoje przyzwyczajenia, nawyki, poglądy. Nie ze wszystkim musimy się zgadzać, nie wszystko pewnie będzie nam się podobało. Nie warto jednak poddawać się przy pierwszej przeciwności, pierwszym nieporozumieniu? Dlaczego? Ponieważ trudno jest spotkać ideał. Każda inna osoba, z którą będziemy chcieli stworzyć związek, będzie się od nas różniła. To tylko kwestia czasu, kiedy odkryjemy jej wady, mankamenty. Czekając na ideał, możemy się go nie doczekać. Sami przecież nie jesteśmy kryształowi pod każdym względem. 

Związek wymaga od nas poświęcenia

Przygotujmy się więc na to, że jeśli decydujemy się świadomie wejść z kimś w relację, będzie to wymagało od nas pewnego poświęcenia. Czasami będzie to kompromis, czasami całkowita kapitulacja ze swoich racji. Jeśli druga strona zaangażuje się równie mocno w pracę nad waszą relacją, macie szansę stworzyć  mocny, stabilny związek, oparty na szacunku i wzajemnym wspieraniu się. 

Kryzysy wzmacniają relacje

Nie bójmy się kryzysu, sprzeczek, nieporozumień. To normalne, gdy dwie niezależne jednostki próbują wypracować swój własny sposób na życie razem. Trudne sytuacje nas wzmacniają, to one są motorem zmian. Pod warunkiem, że kierujemy się w nich szacunkiem i dobrem nie tylko swoim, ale i tej drugiej osoby. 

Przeczytaj też: http://www.exposs.pl/szybko-zmienic-format-pliku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ