Manicure hybrydowy – sposób na piękne dłonie

Jeśli kobieta marzy o pięknych dłoniach, o paznokciach, które wyglądają olśniewająco, powinna zdecydować się manicure hybrydowy. To fantastyczny, zdobywający coraz większą popularność trend w stylizacji paznokci.

Na czym polega manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy to zabieg, do którego wykonania potrzebny jest dość rozbudowany osprzęt. Jest to m. in. pilnik, kostka, odtłuszczacz, primer, baza hybrydy, wybrany kolor hybrydy, nawierzchniowa hybryda, lampa czy oliwka do skórek. Wszystkie te rzeczy można znaleźć w zestawach i zamówić np na stronie Hurtowni Kosmetyczno-Fryzjerskiej Lalill pod adresem: http://www.lalill.pl/.

Charakteryzujący się dużą trwałością manicure, wykonuje się przy wykorzystaniu lampy z promieniami UV. Przeprowadza się go w kilku etapach: każda warstwa jest indywidualnie utwardzana, dzięki czemu paznokieć jest bardzo trwały. Jeżeli manicure wykona się prawidłowo, piękny kolor utrzymuje się nawet przez kilka tygodni.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Aby prawidłowo wykonać hybrydę, zaczynamy od opiłowania paznokci. Potem odsuwamy albo wycinamy skórki. Dalszy etap to zmatowienie płytek paznokci blokiem polerskim. Po nim następuje przetarcie paznokci odtłuszczaczem (dla oczyszczenia z pyłu; może też okazać się konieczne użycie primera, jeśli płytka jest wyjątkowo tłusta).

Dalej należy nałożyć cienką warstwę bazy i utwardzić ją lampą UV przez ok. 2 minuty. Kolejny krok to nałożenie cienkiej warstwy koloru i utwardzenie lampą przez ok. 2 minuty. Następnie nakłada się lakier nawierzchniowy, który także utwardzamy przez ok. 2 minuty. Ostatnią warstwę trzeba przemyć odtłuszczaczem, a potem nałożyć oliwkę i wmasować ją w paznokcie i skórki.

Zdejmowanie hybrydy

Żeby pozbyć się hybrydy musimy najpierw lekko spiłować warstwę nawierzchniową. Później wacik namoczony w płynie do usuwania hybrydy przykładamy do paznokcia i owijamy folią aluminiową na ok. 15 minut. Gdy czas minie, odwija się folie i delikatnie zdejmuje lakier. Jeżeli nie chce odejść, można użyć pilnika. Lakier powinien schodzić płatami lub po kawałku. Nie należy zrywać na siłę, bo grozi to uszkodzeniem płytki paznokcia. Warto pamiętać, że manicure hybrydowy wykorzystuje środki chemiczne i należy stosować go z umiarem, aby nie doprowadzić do zbytniego osłabienia paznokci.

Manicure hybrydowy można wykonać w salonie oraz samodzielnie. W każdym przypadku będzie potrzebny sprzęt, który na stronach Hurtowni Kosmetyczno-Fryzjerskiej Lalill można znaleźć pod tym linkiem: http://www.lalill.pl/zestawy-hybrydowe/20314-MANICURE-HYBRYDOWY-MEGA-ZESTAW-lakier-lampa-36-W-2000740000160.html. Można zamówić online, a także zakupić w sklepie stacjonarnym w Pile.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ