Taniec na rurze, oprócz zwiększania świadomości własnego ciała, modeluje sylwetkę, wzmacnia mięśnie, a przy okazji powoduje utratę zbędnych kilogramów. Trenowanie pole dance wymaga dużych pokładów energii i zaangażowania, jednak niesie za sobą szereg korzyści, takich jak: większą siłę i koordynację ruchową, jędrne uda i pośladki oraz zdrowy i silny kręgosłup.

Na czym polega pole dance?

Pole dance jest rodzajem tańca, w którym występują elementy fitnessu, akrobatyki oraz baletu. Taniec odbywa się przy użyciu metalowego drążka, zamontowanego pionowo do sufitu oraz podłogi. Pole dance jest dyscypliną sportową, jednak może go trenować każda kobieta, która szuka niestandardowych sposobów na szczupłą i wymodelowaną sylwetkę. Pierwsze zajęcia polegają na nauce podstawowych chwytów i nieskomplikowanych figur. Uczestniczki wykonują różnego rodzaju ćwiczenia rozciągające, ujędrniające i wzmacniające całe ciało. Aby przekonać się, jak dokładnie wyglądają zajęcia pole dance, można wykupić za pośrednictwem Internetu voucher na indywidualną lekcję tańca. Zajęcia z profesjonalną instruktorką to również pomysł na prezenty dla niej na każdą okazję, np.: urodziny, imieniny czy wieczór panieński.

Pole dance – dlaczego warto trenować?

Taniec na rurze angażuje praktycznie wszystkie mięśnie, od nadgarstków, ramion, pleców i brzucha, po mięśnie ud, pośladków oraz nóg. Ćwiczenia pole dance korzystnie wpływają również na kręgosłup, który w trakcie wykonywania różnorodnych figur, wzmacnia się, a ciało staje się bardziej elastyczne. Regularne treningi powodują, nie tylko redukcję tkanki tłuszczowej, ale również modelowanie całej sylwetki i poprawę napięcia skóry.

Zajęcia z wykorzystaniem rury do tańczenia pozytywnie wpływają na koordynację ruchową ciała. Kobieta ćwicząca pole dance staje się bardziej świadoma wykonywanych ruchów i zaczyna poruszać się bardzo rytmicznie, a jej sylwetka staje się elastyczniejsza.

Taniec na rurze – korzyści dla psychiki

Pole dance to bardzo zmysłowy i kobiecy taniec. Zajęcia bywają często pierwszym krokiem do pozbycia się kompleksów i świadomej akceptacji własnej kobiecości. Kobiety, wraz z nabywaniem kolejnych umiejętności w trakcie zajęć, uczą się poruszać z wdziękiem i gracją. Intensywny trening powoduje również wydzielanie się endorfin, które pozytywnie wpływają na ogólne samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ