Skąd pożyczyć pieniądze na raty?

Niezależnie od tego czy ktoś ogląda telewizję czy też korzysta z internetu, przez cały czas trafia się na liczne reklamy pożyczek, które wydają się bardzo atrakcyjne.

Wystarczy jednak zapoznać się ze szczegółami którejś z tych ofert, aby zobaczyć że wcale nie są tak korzystne dla klienta jak to obiecują poszczególne firmy. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy komuś pożyczka gotówkowa potrzebna jest od razu i nie ma on czasu na to, aby sprawdzać warunki poszczególnych umów. Jak więc w krótkim czasie dokonać trafionego wyboru z bogatej oferty na pożyczki internetowe, aby niepotrzebnie nie stracić na wysokich odsetkach?

Ranking pożyczek internetowych

Wbrew pozorom nie jest to trudne, gdyż istnieją nowoczesne narzędzia jak rankingi pożyczek, gdzie zamieszczane są najlepsze oferty w danym momencie. Klient odwiedzający taką stronę ma w jednym miejscu zebrane wszystkie ciekawe propozycje, przy których zostały zaznaczone najistotniejsze informacje. Dzięki temu poświęcając kilka minut można wybrać pożyczkę, która będzie najniższej oprocentowana. Sama wysokość oprocentowania nie powinna być jednak jedynym czynnikiem, który uwzględnia się przy podpisywaniu umowy o pożyczkę.

Na co zwrócić uwagę przed zaciągnięciem pożyczki?

Trzeba też sprawdzić w jakim terminie klient zobowiązany jest oddać pieniądze, bo jeżeli ktoś szuka gotówki na dłuższy okres czasu, to raczej nie powinien korzystać z ofert, gdzie zwrot pożyczki wymagany jest już po kilkunastu dniach. Wtedy bowiem trzeba będzie szukać kolejnej oferty, aby pokryć bieżące zobowiązania, co jest bardzo nieopłacalne ze względu na koszty każdej z pożyczek. Jeżeli jednak zawczasu pomyśli się o takich sprawach, to bez trudu uda się wybrać nawet takie oferty, gdzie na oddanie pożyczonej kwoty klient będzie miał aż kilka lat. Co prawda dłuższy okres czasu przekłada się na większą kwotę zapłaconych odsetek, jednak jest to bezpieczniejsze niż branie pożyczki z krótkim terminem i ryzykowanie, że nie spłaci się jej w całości.

Pożyczki, które można oddawać w ratach

Osoby potrzebujące gotówki na określony cel i mające pewność, że w ustalonym terminie będą dysponowały całą kwotą niezbędną do spłaty mogą wybierać pożyczki spłacane w całości, jednak dla pozostałych osób wygodniejsze będą pożyczka na raty, gdzie każdego miesiąca spłaca się tylko niewielką kwotę. Wówczas jednak należy dokładnie obliczyć RRSO (Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania), bo im będzie ona niższa, tym mniejszy będzie koszt pożyczki.

Podstawową zasadą przy jakichkolwiek pożyczkach jest to, aby nie podpisywać umowy, której się nie rozumie. Najpierw należy rozwiać wszelkie wątpliwości poprzez kontakt z firmą lub poszukać porad w internecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ