Trendy w makijażu 2019

Tegoroczne trendy w makijażu stawiają na blask! O ile jeszcze niedawno królowały matowe pomadki czy cienie do powiek, o tyle tego lata „sroki” mają głos! Mile widziane jest wszystko, co się świeci i połyskuje. Również na twarzy. Dlatego przyda się metaliczny makijaż ust, ale i podobnie podkreślone spojrzenie. Ten trend na lato 2019 pokochasz za nutę szaleństwa i swobody. Nawet najbardziej zaskakujące zestawienia opalizujących kolorów będą idealne! Energetyczne barwy do tej pory zarezerwowane tylko na imprezy i festiwale, w tym roku możesz wykorzystać na co dzień.

Holograficzny makijaż ust

Jeszcze nie tak bardzo dawno temu hitem były usta wykończone matową pomadką. Dziś z kolei dominują wyraziste usta, błyszczące i wyróżniające się odważnymi kolorami. Ale odważne kolory i połyskujący makijaż ust to nie wszystko. Ważne jeszcze, żeby był wykonany tak, by wytrzymał jak najdłużej w nienaruszonym stanie. Dlatego warto postawić na kosmetyki wysokiej jakości. Będą bardziej odporne na zmywanie, co w przypadku ust jest szczególnie ważne. Co ciekawe, za pomocą takiej szminki także możesz optycznie powiększyć usta. Już sam fakt, że będą się błyszczeć, sprawi, że wydadzą się większe, ale dzięki precyzyjnym aplikatorom łatwo osiągnąć w miarę naturalny efekt. Po prostu wyjedź nim odrobinę wyżej, w kierunku łuku kupidyna – i gotowe.

Jak wykonać metaliczny makijaż ust?

Może się wydawać, że nie jest to taka prosta sprawa, ale nic bardziej mylnego. Sam wybór odpowiedniego kosmetyku wiele ułatwi, bo nie będzie wymagał poprawek dla osiągnięcia efektu glow. Holograficzny makijaż ust zacznij od nawilżenia. Chodzi o to, by pozbyć się suchej skóry i odżywić usta. Dlatego użyj odpowiedniego balsamu, który zmiękczy wargi i przygotuje je do dalszych zabiegów. Pamiętaj jednak, żeby nie wybierać zbyt tłustych balsamów, przynajmniej przed samym nałożeniem szminki. Taki produkt może utrudnić równomierne rozprowadzenie pomadki i obniżyć trwałość makijażu. Połyskujący makijaż ust wymaga także odpowiedniego przygotowania na kolejnym etapie. Po nałożeniu balsamu delikatnie przyprósz usta transparentnym pudrem. Wtedy możesz rozprowadzić pomadkę. Jedną z możliwości jest wykorzystanie aplikatora znajdującego się w zestawie. Jeśli jednak zdecydowałaś się na intensywny kolor, nałóż kosmetyk za pomocą cienkiego pędzelka. W ten sposób uda ci się stworzyć holograficzny makijaż ust znacznie dokładniej. To również dobry patent na to, by nałożyć każdą pomadkę w okolicach kącików ust, gdzie łatwo o znaczne wyjechanie poza kontur warg. Jeśli przypadkowo nałożysz za dużo kosmetyku i wyjedziesz za daleko, po prostu zetrzyj nadmiar wacikiem.

Podkręć połyskujący makijaż ust!

Jeśli wybierasz się na imprezę albo inną specjalną okazję, metaliczny makijaż ust możesz uwydatnić jeszcze bardziej. Wystarczy użyć rozświetlacza lub rozświetlającego korektora. Możesz nałożyć go albo w dwóch punktach: na łuku kupidyna i pod dolną wargą, albo obrysować w ten sposób całe usta. Pamiętaj jednak o dokładnym roztarciu kosmetyku. O ile granica między skórą a szminką powinna być wyraźna, o tyle w dalszej części powinna płynnie łączyć się z cerą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ