PlayStation 5 czy Xbox series X

Wszelkie specyfikacje związane zarówno z PlayStation 5, jak i Xbox series X są już znane. Czas więc sprawdzić, która konsola okaże się lepsza. Dowiedzmy się, kiedy w końcu pojawią się one w sprzedaży oraz którą z nich lepiej wybrać. 

Konsole to obecnie urządzenia, bez których nie obędzie się żaden miłośnik popularnych gier. W dzisiejszych czasach przeznaczanie wolnego czasu na tego typu aktywności jest bowiem absolutnym standardem. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, ponieważ gry mogą dostarczyć nam naprawdę niepowtarzalnych wrażeń. Jednak w końcowym rozrachunku, często to wcale nie sama gra jest istotna, co sprzęt, na którym z niej korzystamy. To bowiem nowinki związane bezpośrednio z konsolami pozwalają nieustannie wznosić wirtualną rozrywkę na coraz to wyższy poziom. Tak jest i tym razem. Fani wszelkich tego typu aktywności już od wielu tygodni czekają niecierpliwie, ponieważ dwaj giganci, czyli Microsoft oraz Sony, zapowiedzieli, że jeszcze w tym roku pojawią się w sprzedaży konsole najnowszej generacji. PlayStation 5 oraz Xbox series X to obecnie dwa najbardziej wyczekiwane produkty. Sprawdźmy więc już dziś, który z nich zapowiada się lepiej.

PlayStation 5 — nowość od Sony

PlayStation 5 to najnowsza propozycja od firmy Sony. Z pewnością każdy fan gier przyzna, że wszelkie szczegóły dotyczące premiery tej konsoli owiane są tajemnicą. Jest jednak jedna, naprawdę doskonała wiadomość. PS5 podobno pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Niestety nie wiadomo, kiedy dokładnie ma to nastąpić. Przewiduje się jednak, że z pewnością będzie miało to miejsce jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Oczywiście istnieją także plotki mówiące, że mogą niestety nastąpić opóźnienia związane z pandemią COVID-19. Pozostaje nam więc jedynie czekać, aż głos w tej sprawie zabiorą przedstawiciele Sony.

Znamy już obecnie większość parametrów, jakimi dysponować ma PlayStation 5. Na początek warto przyznać, że konsola pod względem specyfikacji robi naprawdę dobre wrażenie. Ma być bowiem wyposażona w bardzo wydajny procesor AMD, szybki dysk SSD i pamięć RAM 16 GB. Prawdziwą gratką jest jednak to, że PS5 dysponować będzie kompatybilnością wsteczną. Oznacza to, że będziemy mogli grać na niej w gry przeznaczone na starsze modele sprzętu.

Z pewnością większość graczy już dziś zastanawia się, gdzie będzie można kupić konsolę PlayStation 5. Mamy dobrą wiadomość — sprzęt dostępny będzie na przykład na https://www.oleole.pl/cms/gk-playstation-5.bhtml.

Xbox series X — czwarta generacja Microsoft

Urządzenia, jakim jest Xbox, nie trzeba chyba przedstawiać nikomu. Jest to bowiem konsola absolutnie kultowa. Czwarta jej już generacja, czyli Xbox series X ma być jednak najlepszym sprzętem, jaki Microsoft zaoferował graczom. Czy rzeczywiście tak będzie? To się okaże po premierze. Czyli kiedy? Tak jak w przypadku PS5, tutaj także nie do końca wiadomo, kiedy dokładnie sprzęt pojawi się na rynku. Jeszcze jakiś czas temu mówiło się, że najpewniej będzie to tuż po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, czyli pod koniec listopada. Niestety przez wzgląd na komplikacje spowodowane koronawirusem, termin ten może przesunąć się nawet na kolejny rok. Musimy więc być cierpliwi i śledzić stronę https://www.oleole.pl/cms/gk-xbox-series-x.bhtml, gdzie dostępne są aktualne informacje.

Co ciekawe, specyfikacja najnowszej konsoli Microsoft, w wielu parametrach pokrywa się z PS5. Nie ma więc wątpliwości, że to będzie zacięta walka. Warto podkreślić, że Xbox X będzie dawał możliwość odtwarzania nie tylko gier, lecz także muzyki czy filmów.

PlayStation 5, czy Xbox series X?

Już na pierwszy rzut oka dostrzec można, że walka pomiędzy PS5, a Xbox series X jest naprawdę wyrównana. Każda konsola zapewni nam wiele ciekawych możliwości. Którą z nich jednak lepiej kupić? Na to pytanie będziemy mogli odpowiedzieć sobie, kiedy to poznamy nieco więcej szczegółów dotyczących specyfikacji sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ